Slabsza produkcja przemysłowa w Szwajcarii
2011-06-17 11:20
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Wczorajsze wzrosty na euro złotym kontynuowane były powyżej majowego maksimum lokalnego i wyhamowały w rejonie 3,99. Od rana obserwujemy nieznaczne odreagowanie, jednak niepokój goszczący na rynkach finansowych może być powodować utrzymującą się presję na dalszą wyprzedaż złotego. Opór wyznacza poziom 4,00, natomiast najbliższe wsparcie w postaci zniesienia 38,2% całości fali wzrostowej z okolic 3,92 znajduje się na poziomie 3,9643.
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Eurodolar wspiera się w dalszym ciągu na szybszej linii trendu wzrostowego. Wczoraj na wykresie dziennym pojawiła się formacja młota ukształtowana w rejonie 100-okresowej średniej ruchomej. Zejście poniżej wczorajszego minimum lokalnego będzie zanegowaniem tej formacji. W oczekiwaniu na spotkanie na spotkanie Merkel-Sarkozy EURUSD może istotnie zawęzić swój zakres wahań. Najbliższy opór to okolice 1,4280.
fot. mat. prasowe
GBP/USD
GBPUSD naruszył dolne ograniczenie w postaci linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych, jednak widać brak wyraźnej chęci do kontynuacji ruchu spadkowego. Najprawdopodobniej wsparcie z postaci połowy zniesienia całości fali wzrostowej kształtującej się od początku tego roku na poziomie 1,6050 zostanie utrzymane w dniu dzisiejszym. 100-okresowa średnia ruchoma na wykresie godzinowym wyznacza opór w rejonie 1,6260.
fot. mat. prasowe
USD/JPY
Utrzymująca się awersja do ryzyka sprzyja umocnieniu japońskiej waluty. Zakres wahań na USDJPY pozostaje mniejszy. Dolne ograniczenie wyznacza linia poprowadzona po dwóch ostatnich minimach lokalnych przebiegająca obecnie w rejonie 79,70. Najbliższym oporem pozostają okolice 81,00. Silniejsze ruchy obserwujemy na innych parach jenowych.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.