Fed obniża prognozy dla amerykańskiej gospodarki
2011-11-03 12:20
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Notowanie eurozłotego odreagowały w rejon wsparcia wynikającego z przełamanego górnego ramienia formacji trójkąta. Wzrost niepokoju na rynkach może przekładać się na dalszą deprecjacje złotego z okolicy 4,37-4,38. Silnym wsparciem pozostaje strefa 4,28-4,30, jednak przy obserwowanym spadku apetytu na ryzyko bardziej prawdopodobny wydaje się powrót EUR/PLN powyżej poziomu 4,40.
EUR/USD
fot. mat. prasowe
Na eurodolarze obowiązuje strefa oporu w rejonie 1,3580-1,3920. Wszelkie odreagowanie euro w te okolice mogą być dobrą okazją do zajmowania pozycji zgodnych z trendem spadkowym na tej parze. Ewentualne przyśpieszenie spadków powinno nastąpić dopiero po wyjściu poniżej strefy 1,3580-1,3600.
GBP/USD
fot. mat. prasowe
Jak na razie spadki na GBP/USD mają ograniczony charakter. Wczoraj para ustanowiła nowe minimum w okolicach wsparcia w postaci linii poprowadzonej po ostatnich minimach lokalnych. Tak jak pisałam wczoraj, dopiero przełamanie poziomu 1,5800 mogłoby doprowadzić do przyśpieszenia spadków. Najbliższy opór wyznaczają okolice 1,6040.
AUD/USD
fot. mat. prasowe
Obniżka stóp procentowych przez RBA, słabsze dane z australijskiego rynku nieruchomości a także niższa sprzedaż detaliczna mają sowje przełożenie na notowania AUDa, który koryguje ostatnie umocnienie. Jak na razie notowania utrzymują się powyżej wsparcia w postaci 41,4% zniesienia całości ostatnich wzrostów. Silnym wsparciem pozostaje poziom 1,0050 ograniczający dalsze spadki.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.