Płatności zbliżeniowe: Polska liderem Europy
2011-11-04 11:44
Przeczytaj także: Polacy a nowoczesne płatności
Banki najbardziej zaufanymi dostawcami mobilnych portfeli
Ponad połowa konsumentów na świecie wybrałaby swój bank jako dostarczyciela mobilnych usług płatniczych, zaraz potem wymieniano PayPal (wskazało na niego 12% ankietowanych). Podobnie jak w przypadku kart zbliżeniowych, respondenci wskazują na istotną dla nich kwestię bezpieczeństwa – trzy czwarte z nich obawia się kradzieży danych lub zgubienia telefonu.
„Świetne wyniki naszego kraju nie wzięły się znikąd. W porównaniu z Zachodem, posiadamy młody sektor bankowy, który wyróżnia się nowoczesną infrastrukturą, a wiele z obecnie instalowanych terminali płatniczych od razu zawiera funkcje zbliżeniowe.
Nasi konsumenci nie mieli też czasu przyzwyczaić się do kart płatniczych tak jak sąsiedzi z Niemiec czy Wielkiej Brytanii. W Polsce linia podziału przebiegała wokół dominującej roli gotówki, nie wyszliśmy z etapu jej zastępowania, dlatego płatności mobilne oraz zbliżeniowe są postrzegane jako kolejny etap modernizacji, a nie rewolucja – podsumowuje Janusz Diemko.
„W Wielkiej Brytanii, Niemczech i Australii należy włożyć zdecydowanie więcej pracy, aby rozwiać wątpliwości na temat bezpieczeństwa innowacyjnych form płatności. Dostawcy nowych technologii płatniczych i sprzedawcy ich używający powinni informować o korzyściach, jakie płyną z nowych sposobów płacenia. Wzrost świadomości ludzi poskutkuje zwiększeniem się rzeszy użytkowników tych technologii, co pozwoli zarówno kupującym jak i sprzedającym czerpać korzyści z szybszego i wygodniejszego zawierania transakcji” - mówi John Elkins, President, First Data International Regions.
Informacje o badaniu
Badanie „Payment Methods: What International Consumers Want, Need and Expect” przeprowadzono wiosną 2011 roku. Zbadano preferencje związane z tradycyjnymi i nowymi formami płatności w Australii, Niemczech, wybranych krajach Bliskiego Wschodu (Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Egipt), Polsce i Wielkiej Brytanii i Irlandii.
Przeczytaj także:
Płatności zbliżeniowe: Polska na czele
1 2
oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
rynek płatności, formy płatności, płatności kartą, płatności bezgotówkowe, płatności zbliżeniowe, płatności mobilne