Kiepskie nastroje na rynkach światowych
2011-11-22 12:17
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Eurozłoty wybił się wczoraj górą z formacji trójkąta. Ruch wzrostowy na tej parze wyhamował tuz poniżej oporu w postaci listopadowego maksimum z tego roku. Dziś obserwujemy odreagowania. Notowania jak na razie znajduje się tuz powyżej wsparcia na poziomie 4,44, a ewentualne przełamanie tego poziomu będzie bodźcem do ruchu w rejon 4,4150-4,42. Silne wsparcie wyznacza 100-okresowa średnia na wykresie 4h przebiegająca w rejonie 4,40.
EUR/USD
fot. mat. prasowe
Brak siły na pokonania wsparcia w rejonie 1,3420-1,3430 doprowadził do odreagowania na eurodolarze. Obecnie para handlowana jest poniżej górnego ograniczenia klina zniżkującego. Zakres wahań na EUR/USD zawęża się i w najbliższym czasie powinno nastąpić wybicie. Rozszerzenie ruchu korekcyjnego może nastąpić po przełamaniu poziomu 1,3560, co doprowadziłoby notowania w rejon 1,3618, gdzie przebiega 50% zniesienia całości fali spadkowej z poziomu 1,3814. Pozostajemy w trendzie spadkowym.
GBP/USD
fot. mat. prasowe
Zrealizował się scenariusz zakładający spadki na GBP/USD w rejon 1,5620,gdzie przebiega zniesienia 61,8% Fibo. Funt lekko odreagowuje, a najbliższym porem pozostają okolice 1,5760. GBP/USD pozostaje w silnym trendzie spadkowym, tak więc trzeba się liczyć z dalsza wyprzedażą funta na wyższych poziomach cenowych.
NZD/USD
fot. mat. prasowe
W średnim terminie notowania NZD/USD poruszają się w kanale spadkowym. NZD postrzegany jako bardziej ryzykowana waluta traci na wartości. Dodatkowo spadły oczekiwania inflacyjne RBNZ. Para utrzymuje się poniżej 100-okresowej średniej na wykresie dziennym, co świadczy o sile obecnego trendu i sprzyja kontynuacji spadków w średnim terminie w rejon dolnego ograniczenia kanału.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.