Dane makroekonomiczne z Niemiec w centrum zainteresowania rynków
2012-06-19 13:01
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Powtarza się schemat w którym pogorszenie nastrojów na rynkach światowych odbija się negatywnie na kursie złotego. Notowanie eurozłotego pozostają stabilne. Para utrzymuje się nieco powyżej wsparcia w postaci górnego ograniczenia chmury ichimoku na wykresie dziennym. Silnym oporem pozostają okolice 4,30. Z technicznego punktu widzenia możliwy jest test wsparcia na poziomie 4,21 w postaci linii poprowadzonej po minimach lokalnych na wykresie dziennym.
EUR/USD
fot. mat. prasowe
Pokrycie luki wzrostowej jest negatywnym sygnałem, jednak notowania EUR/USD bronią dolnego ograniczenia kanału wzrostowego na wykresie 4h. Dopiero wyjście poniżej poziomu 1,2540 byłoby technicznym sygnałem do dalszej deprecjacji euro. Jak na razie para oscyluje w rejonie 1,2600 w oczekiwaniu na publikację indeksu ZEW. Silny opór to rejon 1,2780.
GBP/USD
fot. mat. prasowe
Notowania GBP/USD zbliżają się do wsparcia na poziomie 1,5600. Z punktu widzenia analizy technicznej może to być dobry poziom do wznawiania długich pozycji w GBP/USD z krótkim SL, czemu sprzyjałaby również stabilizacja sytuacji na rynkach światowych. Silnym oporem pozostają okolice 1,5800.
AUD/USD
fot. mat. prasowe
AUD/USD kontynuuje zwyżkę. Para zbliża się do dolnego ograniczenia chmury ichimoku na wykresie w skali dziennej, która wyznacza najbliższy opór w rejonie 1,0180-1,02. W przypadku, gdyby w tych okolicach pojawiła się formacja spadkowa, może to być dobry moment do wznawiania pozycji zgodnych z długoterminowym trendem spadkowym.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)