Płatności internetowe VISA pobiją rekord
2012-11-30 10:53
Płatności internetowe © Arto - Fotolia.com
Jak szacują analitycy organizacji Visa Europe, poniedziałek, 10 grudnia, będzie w Europie dniem największych w historii zakupów internetowych. Przy liczbie transakcji szacowanych na poziomie 10 mln, przewidywana wartość wydatków w sieci realizowanych przez użytkowników kart Visa to 565 mln euro, z czego większa część (80%) będzie dokonana z wykorzystaniem kart debetowych.
Przeczytaj także: Płatności kartą Visa w Europie 2011
W „mega poniedziałek” konsumenci będą wydawać średnio 400 tys. euro na minutę, przy czym okres szczytowy przypadnie w Europie pomiędzy godz. 22.00 a 23.00 czasu polskiego.Jak się oczekuje, system Visa Europe przetwarzać będzie w tym dniu w ciągu jednej minuty średnio ok. 7 tys. transakcji. Poszukując przedświątecznych promocji w sklepach internetowych, klienci będą również chcieli uniknąć tłumów, gęstniejących wraz ze zbliżaniem się Bożego Narodzenia.
Dr Steve Perry, dyrektor ds. handlowych Visa Europe, powiedział: „Przewidujemy, że w „mega poniedziałek” liczba płatności internetowych z użyciem kart Visa w całej Europie wzrośnie o 20% w stosunku do ubiegłego roku. Po raz pierwszy spodziewamy się osiągnięcia poziomu 10 milionów transakcji przetworzonych w ciągu jednego zaledwie dnia. Konsumenci coraz częściej decydują się na zakup w internecie, co odzwierciedla ich przekonanie o bezpieczeństwie płatności w sieci z użyciem kart Visa. Dzięki ogromnej liczbie transakcji przetwarzanych przez nas na co dzień oraz danym o tendencjach z lat ubiegłych, dysponujemy niewiarygodnie rozległą wiedzą o rozkładzie wydatków konsumpcyjnych”.
W tradycyjnych sklepach dzień największych zakupów dość często przypada dwa dni przed Bożym Narodzeniem. Dla wielu konsumentów dobrą okazję do dokonania ostatnich zakupów przedświątecznych stanowić będzie weekend 22-23 grudnia. Organizacja Visa Europe przewiduje, że dniem największych zakupów w tradycyjnym handlu detalicznym będzie sobota, 22 grudnia.
fot. Arto - Fotolia.com
Płatności internetowe
Prognozy te są oparte na analizie najnowszych danych o zakupach oraz tendencjach zaobserwowanych w okresie świątecznym w roku ubiegłym. Ponieważ jedno euro z każdych siedmiu wydanych w Europie przez konsumentów jest realizowane w postaci płatności kartami Visa, dane zacytowane powyżej mogą być traktowane jako jeden z najbardziej wiarygodnych wskaźników aktualnych trendów w wydatkach konsumpcyjnych.
Jak bezpiecznie kupować w internecie – rady Visa Europe:
- Używaj najnowszej wersji przeglądarki internetowej i upewnij się, że na komputerze masz zainstalowaną aktualną wersję systemu operacyjnego.
- Kupuj w sklepach internetowych, które znasz. Przed dokonaniem zakupu w sklepie bliżej Ci nieznanym, poświęć nieco czasu na zebranie informacji o nim.
- Upewnij się, że dane Twojej karty płatniczej zostaną przesłane w sposób zaszyfrowany. Zwracaj uwagę na ikonę klucza lub kłódki na pasku stanu przeglądarki; upewnij się, że początek adresu internetowego to https:// a nie http:// .
- Śledź historię swoich transakcji internetowych. Zachowaj adres sklepu internetowego oraz zapisz lub wydrukuj otrzymane potwierdzenie transakcji zakupu w sieci.
- Przed dokonaniem zakupu zapoznaj się z warunkami dostaw i zwrotu zamówionego towaru, które powinny być udostępnione na stronie sklepu internetowego. (Czy dopuszczalne są zwroty towaru? Czy można uzyskać zwrot środków za towar wadliwy?)
- Strona sklepu internetowego powinna również informować o warunkach i kosztach dostawy, walutach, w jakich przyjmowane są płatności, oraz pobieranych opłatach i prowizjach.
- Znajdź na stronie internetowej sklepu informację o sposobach kontaktu ze sprzedającym i zapisz podany numer telefonu kontaktowego lub adres poczty elektronicznej – być może będziesz miał jakieś pytania).
Przeczytaj także:
Terminale POS w natarciu
oprac. : Aleksandra Baranowska-Skimina / eGospodarka.pl
Więcej na ten temat:
płatności bezgotówkowe, transakcje bezgotówkowe, płatności kartą, transakcje kartą, Visa Europe, Visa, karty Visa, zakupy online, zakupy w Internecie
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)