Ożywienie w chińskiej gospodarce trwa
2013-01-24 13:48
Przeczytaj także: Korekcyjne nastroje na rynkach finansowych
EURPLN
fot. mat. prasowe
EURPLN zbliża się do oporu w okolicy 4,20 w postaci linii poprowadzonej po maksimach lokalnych z grudnia 2011 i czerwca 2012 roku. Istotność tego poziomu może wpłynąć na wyhamowanie deprecjacji polskiej waluty w tym rejonie. Silnym wsparciem pozostaje poziom 4,1500.
EURUSD
fot. mat. prasowe
Ostatnie świece na wykresie dziennym eurodolara wskazują na niezdecydowanie co do kierunku dalszego ruchu. Zgodnie z tym co pisałam wcześniej, zapewne dopiero wybicie z zakresu wahań 1,3260-1,34 przełoży się na silniejszy ruch. Dzisiejsze generalnie lepsze dane na temat indeksów PMI z Europy powinny wspierać notowania euro.
GBPUSD
fot. mat. prasowe
Od początku tego tygodnia notowania GBPUSD pozostają w wąskim, 90-pipsowym zakresie wahań. Na wykresie tygodniowym para wspiera się na 50% zniesieniu Fibo całości ostatniej fali wzrostowej. Funtodolar pozostaje poniżej 100-okresowej średniej sesyjnej na tym interwale czasowym. Dopóki para znajduje się poniżej istotnego oporu w postaci linii kinjun na poziomie 1,5936, dopóty presja na dalszą wyprzedaż GBP będzie utrzymywała się.
USDJPY
fot. mat. prasowe
USDJPY powrócił dziś do trendu wzrostowego po trzy dniowej korekcie. Para obecnie handlowana jest powyżej poziomu 89,50. Techniczny obraz rynku oraz silny trend na tej parze sprzyjają ustanowieniu nowego szczytu. Silnym wsparciem pozostaje poziom 88 jenów za dolara.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)