eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeWall Street - poniedziałkowe straty odrobione

Wall Street - poniedziałkowe straty odrobione

2013-02-06 10:40

We wtorek akcje zyskiwały na wartości, cały dzień pozostając powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Impulsem do zwyżki były dobre wyniki kwartale publikowane w ramach trwającego sezonu wyników za ostatnie trzy miesiące 2012 r. Ostatecznie indeksy giełd amerykańskich zakończyły notowania na następujących poziomach: S&P500 - 1511,25 pkt. (+1,04%), Nasdaq - 3171,59 pkt. (+1,29%) oraz DJIA - 13978,23 pkt. (+0,71%).

Przeczytaj także: S&P500 poniżej 1500 pkt

Kalendarz danych makroekonomicznych był dziś niemal pusty. Jedynym istotnym wskaźnikiem, który został opublikowany, był ISM dla sektora usług, mierzący ogólną aktywność gospodarczą w tym sektorze na terenie USA. Odczyt okazał się dokładnie taki, jak oczekiwano (55,2 pkt.), jednak wartość ta jest minimalnie niższa od wskazania ze stycznia. Ze względu na neutralny wydźwięk tego wskaźnika, nie wywołał on większych zmian na rynku.

W efekcie koncentracja inwestorów skupiła się na wynikach spółek i raportach kwartalnych. BP była jedną ze spółek, która pozytywnie zaskoczyła inwestorów, dzięki czemu jej akcje wzrosły ponad 1%. Pomimo wyższych od konsensusu zysków, spadki zaliczyły walory Yum Brands, co wynikało ze słabej sprzedaży w Chinach i zapowiedzi niższych zysków w kolejnych kwartałach. Wydarzeniem dnia była jednak informacja o wykupie akcji producenta komputerów Dell przez konsorcjum z założycielem tej spółki na czele i wycofaniu jej z notowań na giełdzie kosztem 24,4 mld dolarów. Sesję na plusie zakończyły wszystkie akcje wchodzące w skład indeksu DJIA, który znów otrał się o psychologiczny poziom 14000 pkt., ale nie zdołał utrzymać się powyżej niego do końca dnia.

Notowania miedzi i ropy zachowywały się neutralnie, minimalne zmiany cen widoczne były także w przypadku metali szlachetnych. Ponad 2% zyskiwały z kolei kakao i gaz, natomiast 1,5% spadki dotknęły pszenicy. Nadal trwa trend spadkowy na obligacjach, który spowodował wzrost rentowności dla 10-letnich papierów powyżej 2%, czyli poziomu ostatnio widzianego w kwietniu ubiegłego roku.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: