Dynamiczny ruch na japońskim jenie
2013-02-13 12:11
Przeczytaj także: Eurodolar w fazie korekty
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Słabe dane na temat bilansu płatniczego Polski wpłynęły negatywnie na notowania złotego. Para EURPLN powróciła w rejon oporu na poziomie 4,18 w postaci linii poprowadzonej po ostatnich maksimach lokalnych na wykresie dziennym. Silne wsparcie w postaci linii kinjun na wykresie dziennym znajduje się w okolicy 4,14. Większej zmienności na złotym można się spodziewać po publikacji piątkowych danych na temat inflacji.
EUR/USD
fot. mat. prasowe
EUR/USD przełamał w dniu wczorajszym istotną strefę oporu i kontynuował wzrosty w okolice 38,2% zniesienia Fibo całości fali spadkowej zapoczątkowanej w lutym tego roku. Wyjście powyżej rejonu 1,3470/80 może stać się impulsem do powrotu w okolice 1,3560-1,3600. Najbliższą strefę wsparcia wyznaczają okolice 1,3420/30.
GBP/USD
fot. mat. prasowe
Sentyment do waluty brytyjskiej pozostaje słaby. Dzisiejszy raport Banku Anglii nt. inflacji może stać się impulsem do kontynuacji spadków na GBP/USD. Najbliższe wsparcie wyznacza wczorajsze minimum dzienne. Silnym oporem pozostają okolice 1,5840-1,5880.
AUD/USD
fot. mat. prasowe
AUD/USD odreagowuje ostatnie silne spadki. Para zbliżyła się w okolice istotnego oporu w rejonie 1,0360/70, skąd możemy obserwować wzmożoną aktywność sprzedających walutę australijską. W średnim terminie trend pozostaje spadkowy, co może zachęcać do wznawiania krótkich pozycji w AUDUSD.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)