eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarzeRynek akcji, walut i surowców 26-30.08.13

Rynek akcji, walut i surowców 26-30.08.13

2013-09-02 11:07

Przeczytaj także: Rynek akcji, walut i surowców 19-23.08.13


Ropa

W ubiegłym tygodniu kurs ropy silnie rósł napędzany emocjami związanymi z sytuacją w Syrii. W środę rano osiągnięty został nowy tegoroczny szczyt na poziomie 112.22 USD. W ciągu dnia doszło do mocnego cofnięcia. Zamknięcie wypadło na poziomie 109.50 USD. Na wykresie dziennym pojawiła się spadająca gwiazda. Kolejne dni potwierdziły jej negatywną wymowę. W czwartek i piątek minima wypadły na poziomach: 107.78 USD oraz 106.78 USD. Piątkowe zamknięcie wypadło na poziomie 107.66 USD (wykres 8).

fot. mat. prasowe

Wykres 8. Kurs kontraktów na ropę w perspektywie długoterminowej

Wykres 8. Kurs kontraktów na ropę w perspektywie długoterminowej


Z lipcowego szczytu pojawiła się korekta w postaci trójkąta (a-b-c-d-e). Potem zobaczyliśmy nowe maksimum. Mogło ono zakończyć kilkumiesięczną falę trzecią.

Obecnie ropa może się znajdować w korekcyjnej fali czwartej. Początek tygodnia może przynieść korekcyjne odbicie, potem dalsze spadki. Ponownie możemy zobaczyć kurs ropy w rejonie wsparcia 102-104 USD. Po jego obronie możliwy kolejny ruch w górę w ramach fali piątej.

Złoto

Ostatni tydzień przyniósł dalsze wzrosty. W środę osiągnięte zostało kilkumiesięczne maksimum na poziomie 1433.40 USD. W ciągu dnia doszło do realizacji zysków. Trwała ona do końca tygodnia. W piątek osiągnięty został lokalny dołek na poziomie 1392.10 USD. Zamknięcie wypadło na poziomie 1395.00 USD.

W krótkim terminie na początku tygodnia możliwe korekcyjne odbicie. Nowego szczytu nie powinno być. Obecnie złoto może korygować wzrosty z dna z 7-go sierpnia (wykres 9). Wsparcie wyznacza szczyt fali pierwszej. Znajduje się on w rejonie 1345 USD. W dalszej perspektywie przekonamy się czy z tegorocznego dna pojawi się wzrostowa piątka czy tylko wzrostowa trójka (wykres 9).

fot. mat. prasowe

Wykres 9. Kurs kontraktów na złoto w perspektywie długoterminowej

Wykres 9. Kurs kontraktów na złoto w perspektywie długoterminowej


Krytyczny długoterminowy opór znajduje się w rejonie 1560 USD. Nieudana próba trwałego pokonania tej bariery może w perspektywie kolejnych wielu miesięcy doprowadzić do mocnego spadku cen złota.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 ... 3 4

oprac. : Sławomir Dębowski / Globtrex.com NEWS Globtrex.com NEWS

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: