Ranking kont młodzieżowych – jesień 2014
2014-09-01 13:12
Przeczytaj także: iKonto w BNP Paribas
Zwycięzca jest… tylko jeden
Pierwsze miejsce i 9 punktów zdobyło Konto z Lwem Direct ING Banku Śląskiego.
Konto oferowane przez ING Bank Śląski jest – podobnie jak jego „dorosła” wersja darmowe. Co więcej, od klientów w wieku 13-18 lat bank nie pobiera w ogóle opłaty za korzystanie z karty debetowej. Młodzi klienci ING Banku Śląskiego mogą też korzystać z aplikacji bankowości mobilnej przygotowanej zarówno na smartfony jak i na tablety.
Miejsce drugie i trzecie
Miejsce drugie, z dorobkiem ośmiu punktów, zajęło Cool Konto Banku BPH.
Młodych klientów do założenia Cool Konta bank zachęca do jego zakładania promocją „Czas na Cool Konto 2014”, w ramach, której do kont założonych do 31 sierpnia dodawany będzie zegarek z pamięcią USB z limitowanej kolekcji Cool. Warunek, jaki trzeba spełnić żeby stać się jego posiadaczem czasomierza jest bardzo prosty: trzeba założyć Cool Konto z kartą debetową i aktywować ją przed końcem września. Konto prowadzone jest bezpłatnie. Posiadacz konta może bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów należących do sieci Euronet (prowizja za wypłaty z urządzeń należących do pozostałych sieci wynosi 6 zł) oraz wykonywać bezpłatne przelewy internetowe.
Trzecie miejsce – z dorobkiem 7,5 punktów – zajęły dwa konta: Konto 360 Junior Banku Millennium oraz db Smart Deutsche Banku Polska.
Pierwszy z wymienionych rachunków zadebiutował na rynku w maju tego roku. Konto 360 Junior w pełni zasługuje na to, jak określa je Bank Millennium („Konto 360 Junior to podstawa dla klientów poniżej 18 lat”), jest ono bowiem bezpłatne „bezawarunkowo”, jego posiadacze mogą dokonywać za darmo przelewów (w tym przelewów na e-mail i telefon), korzystać z bankowości mobilnej oraz bez dodatkowych opłat wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Konto 360 Junior ma jednak pewien minus – wydawana do niego karta debetowa jest bezpłatna „warunkowo” – z miesięcznej opłaty za jej użytkowanie zwalnia jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu.
Drugim bankiem, który zajął miejsce na najniższym stopniu podium jest Deutsche Bank Polska i jego konto db Smart. Konto db Smart, podobnie jak pozostałe rachunki z czołówki zestawienia, prowadzone jest bezpłatnie. Darmowe są też przelewy zewnętrzne wykonywane przez Internet oraz wydanie i użytkowanie karty debetowej. Minusem rachunku jest brak możliwości skorzystania z bankowości mobilnej oraz ograniczenie bezpłatnego korzystania z bankomatów w Polsce do sieci Deutsche Banku Polska i Euronet (za wypłatę z pozostałych bankomatów w Polsce pobierana jest prowizja w wysokości 2% min. 8 zł). Niejako na osłodę, posiadacze konta db Smart mogą bez opłat korzystać z bankomatów Deutsche Banku na całym świecie oraz z urządzeń należących do wybranych banków (Bank of America, Scotiabank, BNP Paribas, Wstpac i Barclays) w wybranych krajach.
Tuż za podium znalazły się trzy inne, równie atrakcyjne konta osobiste dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat: Konto Junior Meritum Banku, IzzyKonto mBanku oraz PKO Konto Pierwsze PKO Banku Polskiego.
Młody człowiek chcący postawić pierwsze kroki w bankowaniu może wybierać spośród kilkunastu kont osobistych prowadzonych przez banki, których placówki można znaleźć – w większości przypadków – na terenie całego kraju. Decydując się na założenie pierwszego konta osobistego należy jednak pamiętać, że decyzja ta może skutkować związaniem się z bankiem na co najmniej kilka – kilkanaście lat. Dlatego też warto więc dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru.
Przeczytaj także:
Bank Pocztowy wprowadził konto dla młodzieży
1 2
oprac. : TotalMoney.pl
Więcej na ten temat:
ranking kont dla młodzieży, konta młodzieżowe, konta młodzieżowe ranking, konta osobiste
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)