Przedstawiciele FED wspierają dolara
2006-10-13 10:55
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
USD/PLN
Głównie za sprawą silnego dolara do euro USDPLN utrzymuje sie w widocznym opadającym zakresie konsolidacji. Wsparcie znajduje się teraz na pozimie nieco poniżej 3.08. Oscylatory wskazują na dalsze spadki. Korekta na EURUSD może być czynnikiem, który zepchnie kurs w okolice tego wsparcia lub poniżej, jeśli EURPLN zejdzie poniżej 3.88. Oporem jest nadal 3.12 a potem okolice 3.1350 lecz nie ma na razie szans na ruch w tym kierunku. Podczas dzisiejszej sesji oczekujemy ruchu w dół w okolice 3.08.
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Trend spadkowy notowań eurodolara po przebiciu kluczowego wsparcie w strefie 1,2630 zupełnie wytracił impet. Jeden powód to osiągnięcie dolnej granicy 2-miesięcznego kanału spadkowego. Drugi to zbliżanie się do wsparcia na poizomie lokalnych dołków z czerwca i lipca oraz zbliżenie się do 200-dniowej średniej przebiegającej poniżej 1.2500. Oscylatory wskazują na spadki, jednak rzyzko większej (powyżej 1.2600) korekty jest duże, gdyż znajdują sie na niskich poziomach. Ewentualne spadki do 1.2500 powinny być wykorzystane do kupna i - licząc na korektę.
fot. mat. prasowe
GBP/PLN
Słabość funta w ostatnim czasie przełożyła się na dość istotny spadek GBP także do złotego. Wsparcia techniczne zostały przebite i jedyną barierą wydaje się być obecnei 200-dniowa średnia. Znajduje sie ona dopiero przy 5.7160. Za korektą przemawia silne wyprzedanie rynku widoczne na oscylatorze. Ruch powyżej 5,78 może oznaczać zmianę trendu krótkoterminowego na wzrostowy i zapowiadać ruch w okolice 5,84. Ogólnie sugerujemy zakup funta, jednak 'bezpiecznym' poziomem jest dopiero 5.71, czyli chwilowo dość daleko od obecnego poziomu.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
oprac. : Dom Maklerski IDM S.A.