Rynki finansowe 23-29.10.06
2006-10-30 19:54
© fot. mat. prasowe
Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła główną stopę procentową w Polsce bez zmian (4 proc.). Amerykański Fed zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopę funduszy federalnych na dotychczasowym poziomie 5,25 proc. Departament Handlu podał, że PKB w USA wyhamował w trzecim kwartale do 1,6 proc. r/r z 2,6 proc. w poprzednim kwartale.
Przeczytaj także: Rynki finansowe 16-22.10.06
RYNEK WALUTOWY
Polski rynek walutowy
Kurs polskiej waluty nie podlegał zbyt dużym wahaniom w ciągu ostatnich pięciu dni. Złoty nie zmienił praktycznie swojej wartości w stosunku do euro od zamknięcia notowań w ubiegły piątek, zyskał natomiast w stosunku do dolara amerykańskiego, ale głównie dzięki przecenie dolara w piątek po słabszych danych o PKB w USA za III kwartał. W piątek na koniec dnia euro kosztowało 3,87, a dolar 3,04.
fot. mat. prasowe
Zagraniczne rynki walutowe
Ostatni tydzień przyniósł wyraźnie osłabienie dolara na rynkach światowych. Amerykańskiej walucie nie pomogły komentarze po posiedzeniu Fed, który pozostawił stopy bez zmian, ale jednocześnie dał sygnał, że w przyszłym roku mogą rozpocząć się obniżki stóp jeśli gospodarka będzie spowalniać w takim tempie jak teraz. Dodatkowym dowodem na to były piątkowe negatywne dane o dynamice PKB w III kwartale, które zaskoczyły rynek (1,6 proc. wobec prognozowanego tempa 2,6 proc.) i pogłębiły spadki dolara. Kurs EUR/USD wzrósł w ubiegłym tygodniu z poziomu 1,26 do ponad 1,27.
INWESTYCJE GWARANTOWANE
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Rynki finansowe - podsumowanie roku 2009
oprac. : Open Finance
Więcej na ten temat:
rynki finansowe, rynki akcji, rynek walutowy, polski rynek funduszy inwestycyjnych, inwestycje gwarantowane