Indeks Philadelphia Fed lepszy od oczekiwań
2007-06-22 10:30
Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia
Analiza techniczna
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
EURPLN pozostawał przez cały wczorajszy dzień dość stabilny, oscylując w zakresie 3,7800-3,7990. Złoty na przemian umacniał się i osłabiał, a notowania EURPLN znalazły w końcu wsparcie na 61,8% zniesienia fib impulsu wzrostowego z poziomu 3,7710. Niewielka zmienność na eurodolarze sprzyjała stabilizacji notowań. Sądzimy, że dzisiaj kurs będzie głównie pod wpływem wydarzeń na eurodolarze. Obecnie silny opór wyznacza 60-okresowa średnia na wykresie dziennym przebiegająca w okolicy 3,7950. Złoty korzysta z tak silnego osłabienia się jena, zyskując na wartości od rana. Istotne wsparcie stanowią rejony 3,7750. Dziś zapoznamy się z danymi o inflacji bazowej, w związku z czym kurs może pozostać we wczorajszych zakresach w oczekiwaniu na te dane. Z kolei w przyszłym tygodniu mamy decyzje RPP odnośnie stóp procentowych
fot. mat. prasowe
EUR/USD
Wczoraj notowania eurodolara pozostawały dość stabilne, w szczególności w czasie sesji amerykańskiej. Rynek oczekuje na dzisiejsze wskazanie indeksu Ifo. Euro kontynuowało umacniania się z rano w stosunku do dolara. W dalszym ciągu drogę do dalszych wzrostów na eurodolarze hamuje opór w okolicy 1,3440. Lepsze wskazanie indeksu nastrojów w gospodarce powinno przyczynić się do kontynuacji ruchu wzrostowego. Istotnym poziomem pozostają okolice 1,3370, gdzie eurodolar znalazł wsparcie wynikające z 38,2% zniesienia fib. Tuż poniżej przebiega 100-okresowa średnia na wykresie dziennym. ECB kontynuuje cykl podwyżek stóp procentowych, a lepsze dane z gospodarki beda wpływać optymistycznie na nastroje inwestorów.
fot. mat. prasowe
GBP/USD
Funt pozostawał dość mocny pomimo zyskującego na wartości dolara. Nastroje inwestorów pozostają optymistyczne, jeśli chodzi o nadchodzące dane z gospodarki brytyjskiej, jak również perspektywy co do kontynuacji zacieśniania polityki monetarnej. W ostatnich wypowiedziach King’a usłyszeliśmy, że Bank Anglii jest zdeterminowany w tym, by poziom inflacji powrócił do celu. GBPUSD znajduje się blisko istotnego oporu na poziomie 1,9950. W dalszym ciągu oczekujemy ruchu w kierunku 2,0000- czyli maksimum z maja. Przy utrzymującym się lepszym sentymencie do funta i słabszym do dolara ten scenariusz ma dużą szansę na realizacje. W dalszym ciągu istotne wsparcie wyznaczają okolice 1,9900/10.
fot. mat. prasowe
USD/JPY
Na rynku w ostatnim czasie widzimy zwiększony apetyt na ryzyko niż jego brak. Na rynku międzynarodowym jen pozostaje w centrum uwagi ze względu na fakt, iż w dalszym ciągu japońska waluta traci na wartości. USDJPY ustanowił nowe maksimum w rejonie 124,00. Prawdopodobnie nastapi test tych poziomów i ruch w kierunku 124,75- czyli poziomu wynikajacego z projekcji 127,2%. Nadchodzace nieco słabsze dane z gospodarki japońskiej opóźniają decyzję BoJ o podwyżce stóp procentowych. Jako że w najbliższym okresie nie ma do tego perspktyw, sadzimy, że osłabianie jena bedzie kontynuowane w okolice szczytów z grudnia 2002r. najblizsze wsparcie wyznacza poziom 123,80.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2