Produkcja przemysłowa w Polsce
2008-08-20 11:59
Przeczytaj także: USA: rynek nieruchomości nadal słaby
SUROWCE
Podczas sesji w Azji słabnący dolar pomagał podciągnąć cenę ropy naftowej nieco wyżej, ale ruch ten był niezbyt przekonujący i nie zakończył dryfowania pomiędzy 110 USD oraz 115 USD. Inwestorzy zerkający na wskaźniki analizy technicznej zdają sobie sprawę, że po tak dynamicznej przecenie, jaką obserwowaliśmy od połowy lipca szukają teraz pretekstów do zakupów kontraktów, chociaż pod koniec ubiegłego tygodnia na giełdach towarowych w USA przeważali posiadacze krótkich pozycji.
Takim impulsem mogą być w środę cotygodniowe dane o stanie zapasów w USA, które według sondażu Bloomberga mają pokazać spadek podaży benzyny o ok. 3 mln baryłek albo wniosek Wenezueli do zmniejszenia wydobycia przez OPEC dostarczającego 40 proc. światowych zasobów ropy naftowej. Na rynku metali do 7600 USD drożała miedź ponieważ wśród inwestorów pojawiły się informacje, że przecena surowca w minionym miesiącu mogła skłonić Chiny (największego jej konsumenta) do zwiększenia importu nawet o 60 proc.
fot. mat. prasowe
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
![Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje](https://s3.egospodarka.pl/grafika/komentarz-gieldowy/Warszawska-gielda-mocno-zareagowala-na-sankcje-A0LuJ3.jpg)
oprac. : E. Szweda, Ł. Wróbel / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce