Pierwsza Komunia: jak udźwignąć ciężar wydatków?
2012-05-19 00:30
Przeczytaj także: Pierwsza Komunia: skromna oferta banków
Przed wzięciem kredytu należy dobrze zapoznać się ze swoimi prawami. Umowa o takiej pożyczce powinna być sporządzona pisemnie. Obowiązkiem przedstawiciela pożyczkodawcy jest wręczenie nam egzemplarza umowy i umożliwienie wglądu do regulaminu. W umowie powinniśmy znaleźć informacje o całkowitym koszcie pożyczki oraz o rocznej rzeczywistej stopie oprocentowania; kosztach innych dobrowolnych usług objętych umową; uzgodnionych terminach i sposobie spłaty pożyczki; możliwości i sposobie odstąpienia od umowy pożyczkowej; konsekwencjach braku terminowej spłaty pożyczki i sposobie prowadzenia działań windykacyjnych. Zanim podpiszemy umowę, należy dokładnie przeczytać wszystkie dokumenty i w razie wątpliwości zadawać pytania. Warto też zapoznać się z kilkoma ofertami, zanim na którąś z nich się ostatecznie zdecydujemy.
- Uzyskanie kredytu konsumenckiego jest bardzo proste. Większość instytucji udziela go od ręki lub w kilka godzin. Wystarczy nam zaświadczenie o dochodach, albo samo oświadczenie. Nie bierzmy jednak pierwszego lepszego kredytu, ponieważ może okazać się dla nas niekorzystny. Ze szczególną ostrożnością należy podchodzić do propozycji instytucji parabankowych. W przypadku banków mamy większe poczucie bezpieczeństwa i różnorodność ofert. W tym celu warto skorzystać z porady doradcy finansowego – tłumaczy Paweł Majtkowski.
Doradca finansowy w ciągu chwili zbierze nam kilkanaście propozycji kredytów, co pozwoli zaoszczędzić czas, który mielibyśmy spędzić w bankach. Możemy także skorzystać ze specjalnego Call Center do obsługi szybkich kredytów gotówkowych. Dzięki tej usłudze można załatwić wszelkie formalności telefonicznie i bez wychodzenia z domu, a także ze świadomością, że oddajemy nasze dane w bezpieczne ręce.
Pierwsza Komunia to bardzo radosne wydarzenie, jednak związane z nim koszty mogą nieco popsuć humory domowników. Dlatego jeśli mamy w rodzinie młodsze dzieci to warto w przyszłości pomyśleć o oszczędzaniu, aby uniknąć brania kredytu. Regularne odkładanie nawet niewielkich sum jest zawsze lepszym rozwiązaniem od dodatkowego zadłużania się.
Przeczytaj także:
Pierwsza Komunia: jak przetrwać finansowo?
1 2
oprac. : Jarosław Sadowski / expander
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)