Czy komunikat FOMC zmieni obecny obraz rynku?
2013-01-30 12:35
Przeczytaj także: Słabe dane o polskim PKB w cenach
EUR/PLN
fot. mat. prasowe
Eurozłoty lekko koryguje silny ruch wzrostowy obserwowany od początku tego roku. Słabsze dane odnośnie polskiego PKB w 2012 roku nie zaszkodziły istotnie złotemu. Co prawda para ustanowiła wczoraj nowe tegoroczne maksimum, nie naruszając jednak dolnego ograniczenia chmury ichimoku na wykresie tygodniowym. Najbliższe wsparcie wyznaczają okolice 4,1650. Silnym oporem pozostaje poziom 4,22.
EUR/USD
fot. mat. prasowe
Eurodolar wybił się podczas wtorkowej sesji górą za zakresu wahań, co otworzyło drogę do dalszego umocnienia euro nawet w okolice 1,38 USD w średnim terminie. Silny opór w tym rejonie będzie wynikał ze zrównania się ze sobą fali wzrostowej z poziomu 1,2660 w stosunku 1:1 z poprzednim impulsem wzrostowym na wykresie w skali tygodniowej. EUR/USD we wspomnianym interwale czasowym znajduje się powyżej chmury ichimoku, co świadczy o sile obecnego trendu wzrostowego na tej parze.
GBP/USD
fot. mat. prasowe
Wczorajszy dzień przyniósł odreagowanie na GBP/USD. Para wybroniła wsparcie w postaci 61,8% zniesienia Fibo. Techniczny obraz rynku sprzyja jednak dalszym spadkom, do czego impulsem będzie ponowne zajęcie poniżej poziomu 1,5680.
USD/JPY
fot. mat. prasowe
Korekta spadkowa na USD/JPY była płytka. Para wyhamowała spadki w okolicy 90,30 jenów za dolara. Dzisiaj zostało ustanowione nowe maksimum lokalne w styczniu, a silny trend wzrostowy na tej parze sprzyja utrzymywaniu długich pozycji w dolarjenie. Najbliższy opór w postaci projekcji 127,2% całości ostatnich spadków znajduje się na poziomie 91,50.
Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
1 2
oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A.
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)